کارت اعتباری کالای ایرانی

  معرفی خدمت کارت خرید اعتباری کالای ایرانی با هدف حمایت از تولیدات داخلی، رونق بخشی به اقتصاد و ارتقای رفاه عمومی، با هماهنگی دولت و پشتیبانی چند بانک ایجاد شده است .
 دارندگان این کارت می توانند نسبت به خرید کالاهای مشمول طرح که سیاهه آن توسط وزارت صنعت، معدن، تجارت تعیین می شود، از طریق پایانه های فروش P.O.S مستقر در فروشگاه‌ها و مراکز معرفی‌شده وزارت یادشده تا سقف اعتبار تعیین شده، بصورت تدریجی یا یکجا اقدام و بصورت اقساطی (حداکثر طی 12 قسط) یا یکجا نسبت به بازپرداخت بدهی خود اقدام نمایند.

  ویژگی های کارت خرید اعتباری کالای ایرانی

جامعه هدف:
کارکنان آموزش و پرورش که دارای حقوق ماهانه کمتر از 15 میلیون ریال می باشد و از سوی سازمان یاد شده معرفی می گردند.
تذکر 1: کارت اعتباری مذکور قابلیت استفاده مجدد و گردشیِ اعتبار تخصیصی را ندارد.
تذکر 2: کارت اعتباری یادشده صرفاً برای خرید کالای بادوام مصرفی تولید داخلی که سیاهه آن توسط وزرات صنعت و معدن و تجارت در اختیار عموم قرار می گیرد ، صادر می گردد.
مدت اعتبار : مدت اعتبار کارت های یاد شده سه ماه تعیین گردیده است.
زمان تحویل کارت اعتباری از سوی بانک به کارکنان آموزش و پرورش تا پایان فروردین ماه بوده و مدت زمان استفاده از کارت اعتباری حداکثر 3 ماه می باشد. پس از اتمام مهلت یادشده امکان استفاده از اعتبار میسر نمی باشد.
میزان اعتبار: حداقل اعتبار تخصیصی 20میلیون ریال و حداکثر اعتبار قابل تخصیص به کارت اعتباری کارکنان آموزش و پرورش معادل 60میلیون ریال (حداکثر معادل چهار برابر حقوق و مزایای ماهانه آن‌ها ) تعیین می گردد. مدت بازپرداخت تسهیلات:مدت بازپرداخت تسهیلات اعطایی مذکور دوساله (24ماه) تعیین می‌گردد.
نرخ سود و نحوه محاسبه:سود تسهیلات اعطایی کارت یاد شده 12% از زمان خرید کالای ایرانی محاسبه می گردد. کارمزد:کارمزد صدور کارت پنجاه هزار ریال تعیین می گردد. کارت های یاد شده فاقد کارمزد اعتبارسنجی و آبونمان سالیانه می باشند.
وثایق یا تضمینات: از آنجا که کلیه بدهی دارندگان کارت از سوی آموزش و پرورش (از طریق صدور گواهی کسر از حقوق به صورت تعهد کلی به بانک) تعهد و تضمین خواهد گردید، لذا جهت صدور کارت‌های یادشده نیازی به اخذ وثایق یا تضمینات نمی باشد.
تذکر مهم: صدور کارت های مذکور صرفا به صورت دسته ای انجام پذیرفته و شعب در این خصوص اقدامی ندارند.
  تبصره
در ضمن حسب توافقات بعمل آمده در جلسه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور کارکنان دستگاه های: قوه قضائیه(بجز قضات)- سازمان ثبت احوال- کمیته امداد امام خمینی(ره) و بنیاد شهید انقلاب اسلامی به مشمولین طرح اضافه می شوند.

تبصره:فهرست کالاهای قابل خریداری، فهرست عرضه کنندگان کالاها از طریق: تارگاه دولت (www.dolat.ir)، شاپرک (www.shaparak.com) و وزارت صنعت، معدن و تجارت (www.mimt.gov.ir) در اختیار عموم قرار می گیرد.

BMIQRCode
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بانک ملی ایران محفوظ می باشد.
Bank Melli Iran - Copyright © 2018 RSSEMailInstagramAparat Channel