سوالات متداول - بانک ملی ایران
همه سوالات
سوالات ارزی ریالی
سوالات حقوقی
سوالات تسهیلاتی
سوالات خدمات الکترونیک

مشتری عزیز شما می توانید اقساط ماهیانه و سود تسهیلات خود را از طریق مراجعه به وبسایت بانک ملی ایران به آدرس bmi.ir و مراجعه به بخش محاسبات مشاهده نمایید.
دراین طرح مشتری به منظور بهره مندی از اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن ، نسبت به افتتاح حساب سپرده سرمایه گذاری خاص گواهی مسکن اقدام و علاوه بر اخذ سود سپرده کوتاه مدت ، امکان برخورداری از اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را نیز خواهند داشت. همچنین امکان خرید و فروش اوراق گواهی مسکن برای مشتریان در بازار فرابورس و از طریق شرکت های سرمایه گذاری طبق مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار میسر می باشد. اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن از تاریخ صدور به مدت 2 سال دارای اعتبار می باشند. دارندگان اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن می توانند نسبت به دریافت تسهیلات خرید یا ساخت مسکن ونیز جعاله تعمیر مسکن تاسقف های تعیین شده و پس از اخذ حد نصاب اوراق مزبور در یکی از شعب بانک ملی اقدام نمایند.
در همه بخش های اقتصادی بجز مسکن . بخش تولیدی با 5 درصد میانگین 6 ماهه حساب بر اساس مبلغ درخواستی و در سایر بخش ها با 10 درصد.
مراجعه به بانک کارگشایی، تودیع طلا و ارزیابی و دریافت تسهیلات در قالب قرض الحسنه حداکثر تا مبلغ 20 میلیون ریال و در قالب جعاله ضروری حداکثر تا مبلغ 100 میلیون ریال با نرخ 18 درصد.
الف- سرمایه ثابت برای طرح های در دست احداث . مدت بازپرداخت متناسب با طول دروان ساخت و بهره برداری. ب- سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی. متناسب با دوره عملیات متقاضی و حداکثر یک ساله. ج- تسهیلات خرد بابت رفع احتیاجات ضروری متقاضیان، خرید کالا، خرید خودرو، تعمیر و تجهیز منزل، پرداخت هزینه درمان، تحصیل و ...... در قالب عقود فروش اقساطی، جعاله، مرابحه و کارت های اعتباری حداکثر به مبلغ پانصد میلیون ریال و مدت بازپرداخت حداکثر پنج ساله. د- وام قرض الحسنه ازدواج، درمان، اشتغال و.... مطابق ضوابط و مقررات اعلامی از سوی بانک مرکزی و تکالیف مندرج در قوانین بودجه سنواتی.
طبق مندرجات قراردادهای متحدالشکل اعطای تسهیلات بانکی مصوب شورای پول و اعتبار، اجازه برداشت از حساب مشتری و ضامن به بانک داده شده، مشروط براینکه عدم پرداخت اقساط از طریق ارسال اخطاریه به نشانی مندرج در متن قرارداد به اطلاع ضامن رسیده باشد.
ثبت نام در سامانه وام قرض الحسنه ازدواج و مراجعه به شعبه تعیین شده برای ارائه مدارک لازم و ذکر شده در سایت ازدواج و با هماهنگی شعبه تعیین شده و تکمیل پرونده.
از طریق دستگاه خودپرداز ، بام-توکن-همراه بانک قابل پرداخت میباشد .
دریافت شماره کارت مجازی از طریق سایت بانک ملی (منوی خدمات الکترونیکی - گزینه شماره کارت تسهیلات غیرمتمرکز). در گزینه انتقال وجه اینترنتی سایت، یا گزینه پرداخت تسهیلات غیرمتمرکز دستگاه خودپرداز اقساط را پرداخت کرد.
تسهیلات تعمیر مسکن در غالب عقد جعاله ومیزان مبلغ آن درحال حاضر 100 (یکصد میلیون ریال) و جعاله معیشتی تا سقف 500 میلیون ریال و دوره بازپرداخت حداکثر 36 ماه می باشد.
سامانه بام، همراه بام، پیام رسان بله، پرداخت قبوض، پیگیری پرداخت جرائم رانندگی، خرید شارژ، اپلیکیشن 60، کارت سخا، طرح میزان، امور حج، درخواست مسدودی کارت تلفن: 83386-021
امور مربوط به کارت اعتباری
تلفن: 43087-021
امور مربوط به سهام عدالت
تلفن: 1569-021
مرکز ارتباط مردمی بانک ملی ایران
تلفن: 64140-021
اپلیکیشن ایوا، نشان بانک، کد دستوری #737*، عوارض خروج از کشور، دستگاه کارتخوان، درگاه پرداخت اینترنتی
تلفن: 42739000-021