سوالات متداول - بانک ملی ایران
همه سوالات
سوالات ارزی ریالی
سوالات حقوقی
سوالات تسهیلاتی
سوالات خدمات الکترونیک

حسابهای قرض الحسنه جاری که با 01 شروع می شوند. حسابهای قرض الحسنه پس انداز که با 03 شروع می شوند. حسابهای سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت که با 02 شروع می شوند. حسابهای سپرده سرمایه گذاری بلند مدت که با 04 شروع می شوند.
امکان محاسبه سود انواع سپرده به صورت آنلاین در وب سایت بانک ملی ایران به آدرس bmi.ir بخش محاسبات موجود می باشد.
از روز افتتاح حساب تا پایان و سه ماه بعد سود پرداخت نمی شود. پایان ماه سوم کل سود یک جا از زمان افتتاح به حساب واریز شده و از ماههای بعد نیز پایان هر ماه سود 10 درصد کل همان ماه به حساب واریز می شود.
حداقل مبلغ لازم برای افتتاح حساب های سپرده سرمایه گذاری بلندمدت بر مبنای مضاربی از مبالغ تعیین شده یکساله 100000 ریال، دوساله 100000 ریال به صورت چندین فقره در یک برگ صادر می گردد.
حداقل مبلغ برای افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه پس انداز 500000ریال می باشد . قرعه کشی حساب های قرض الحسنه سالیانه یکبار انجام می پذیرد که تاریخ آن از طریق رسانه های گروهی به اطلاع عموم خواهد رسید.
برای بستن حساب به همراه شناسنامه و کارت ملی جدید به شعبه افتتاح کننده حساب مراجعه نمود.
اتباع بیگانه ای که جهت افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری مراجعه می کنند، باید مدارک ذیل را دارا باشند: الف) گذرنامه معتبر ب) ویزای اقامت حداقل یکساله از جمهوری اسلامی ایران ج) پروانه اشتغال بکار در جمهوری اسلامی ایران د) ارائه معرفی نامه از یکی از سازمانهای دولتی، سفارتخانه ها و کنسولگری خارجی یا یکی از مشتریان بانک که دلالت بر شناسایی و تایید هویت متقاضی نماید.
صیاد، سامانه یکپارچه‌ در بانک مرکزی است و براساس قانون جدید چک، چک‌ها در این سامانه ثبت، تایید و منتقل می شوند. در حال حاضر ابزارهای دسترسی به سامانه صیاد شامل برنامک های موبایلی حوزه پرداخت است که آماده ارائه خدمات ثبت، تایید و انتقال چک به صورت اختیاری هستند و فهرست آنها در سایت شاپرک منتشر می‌شود. اینترنت بانک و همراه بانک بانک ها و موسسات اعتباری نیز به زودی امکان دسترسی به سامانه صیاد را فراهم می‌کنند. شعب بانک ها هم این خدمت را برای کسایی که دسترسی به اینترنت ندارند، انجام می دهند. همچنین بانک مرکزی در حال بررسی روش های دیگر دسترسی به سامانه صیاد از جمله تلفن‌بانک، ابزار پیامکی، کدهای دستوری و سایر روش‌هایی است که توسط شبکه بانکی اطلاع‌رسانی خواهند شد.
شماره مشتری شماره 10 رقمی است که در زمان افتتاح حسابهای متمرکز به مشتری اختصاص می‌یابد و می توان با مراجعه به خودپردازهای بانک ملی و گرفتن مانده حساب و یا مراجعه به شعب از شماره مشتری خود آگاهی یافت.
حداقل مبلغ برای افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه پس انداز 500,000 ریال می باشد. قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملی ایران، سالیانه یک بار انجام می پذیرد که تاریخ آن از طریق رسانه های گروهی به اطلاع عموم خواهد رسید.
سامانه بام، همراه بام، پیام رسان بله، پرداخت قبوض، پیگیری پرداخت جرائم رانندگی، خرید شارژ، اپلیکیشن 60، کارت سخا، طرح میزان، امور حج، درخواست مسدودی کارت تلفن: 83386-021
امور مربوط به کارت اعتباری
تلفن: 43087-021
امور مربوط به سهام عدالت
تلفن: 1569-021
مرکز ارتباط مردمی بانک ملی ایران
تلفن: 64140-021
اپلیکیشن ایوا، نشان بانک، کد دستوری #737*، عوارض خروج از کشور، دستگاه کارتخوان، درگاه پرداخت اینترنتی
تلفن: 42739000-021