مشاركت 114 ميليارد ريالي بانك ملي ايران در 39 طرح عام المنفعه

بانك ملي ايران رسالت خطير مشاركت در امور اجتماعي و طرح‌هاي عام المنفعه را مسئوليت خويش دانسته و در طرح‌هايي نظير مدرسه‌سازي، كمك به ساخت مسجد، نمازخانه، امام زاده، درمانگاه، مركز نگهداري ايتام و كودكان بي سرپرست، تجهيز كتابخانه و آزادي زندانيان نيازمند محكوم به پرداخت ديه ناشي از جرايم غيرعمد با پرداخت بالغ بر 114 ميليارد ريال حضور موثر داشته است.

 

هر ساله 5 درصد از 2 درصد از بودجه قرعه‌كشي جوايز حساب‌هاي قرض‌الحسنه پس‌انداز بانك ملي ايران به مشاركت در طرح‌هاي عام‌المنفعه و رفع محروميت‌ استان‌ها اختصاص مي‌يابد.
بر اين اساس 39 طرح به مبلغ بيش از 114 ميليارد ريال در هيأت مديره بانك ملي ايران مصوب گرديد كه 17 طرح آن به سنت حسنه مدرسه سازي اختصاص پيدا كرد.
شايان ذكر است يك باب هنرستان 6 كلاسه دخترانه در بيرجند و 9 كلاسه در ايلام، يك باب مدرسه ابتدايي 5 كلاسه در بال رود زيلايي استان كهگيلويه و بويراحمد، يك باب مدرسه ابتدايي10 كلاسه در خرمشهر و 3 كلاسه در قوريشكاك و آداغان ماكو استان آذربايجان غربي و يك باب مدرسه راهنمايي 3 كلاسه در همان شهر و يك باب مدرسه راهنمايي 14 كلاسه در زابل استان سيستان و بلوچستان از جمله 7 طرح به بهره‌برداري رسيده بانك ملي ايران است.
همچنين از ديگر طرح‌هاي در دست احداث بانك ملي ايران مي توان به يك باب مدرسه راهنمايي 9 كلاسه در سنندج و 6 كلاسه در برازجان دشتستان استان بوشهر، يك باب دبيرستان 6 كلاسه در بشاگرد استان هرمزگان، يك باب مدرسه ابتدايي 5 كلاسه در رابر استان كرمان و يك باب مدرسه در كبودرآهنگ استان همدان، يك باب مدرسه در حلقه سنگ بجنورد استان خراسان شمالي، يك باب مدرسه در قوچان استان خراسان رضوي، يك باب مدرسه در روستاي زلزله‌‌زده جلناب ورزقان استان آذربايجان شرقي، يك باب مدرسه در مناطق محروم استان كهگيلويه و بويراحمد و يك باب مدرسه در مناطق محروم استان سمنان اشاره كرد.
گفتني است ساخت و احداث 100 باب نمازخانه در مناطق فاقد مسجد در محل طرح‌هاي احداث مسكن مهر و همچنين احداث يك باب مدرسه در مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتي در استان بوشهر جزو طرح‌هاي پيشنهادي بانك ملي ايران است كه در مرحله اخذ مجوز بانك مركزي قرار دارد.
بانك ملي ايران در بخش ‌آزادي زندانيان نيازمند محكوم به پرداخت ديه ناشي از جرايم غيرعمد نيز با اختصاص 10 ميليارد ريال زمينه‌ساز آزادي 103 نفر در 11 استان كشور طي سال‌هاي 90 و 91 شد.
همچنين بانك ملي ايران با پرداخت 20 ميليارد ريال، كل زندانيان نيازمند محكوم به پرداخت ديه ناشي از جرايم غير عمد استان لرستان (64 نفر) و همچنين 14 نفر در شهرستان ورامين را در آستانه سال 1392 به آغوش خانواده‌هاي خود بازگرداند.
 
 
 
 
 

 

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

 
 
 
کد امنیتی
 

تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بانک ملی ایران محفوظ می باشد.
Bank Melli Iran - Copyright © 2019 RSS