در مركز همايش‌هاي صدا و سيما بيست و پنجمين همايش بانكداري اسلامي برگزار شد

در مركز همايش‌هاي صدا و سيما 
بيست و پنجمين همايش بانكداري اسلامي برگزار شد
مراسم اختتاميه بيست و پنجمين همايش بانكداري اسلامي با حضور دكتر جهانگيري معاون اول رئيس جمهور برگزار شد.

 

وي در اين همايش طي سخناني اظهار داشت: برگزاري اين همايش‌ها نشان‌دهنده آن است كه نظام بانكداري ما به سوي يك نظام جامع بانكداري اسلامي به پيش مي‌رود و هدف مديران بانكي و نظام بانكداري ما تلاش براي رسيدن به نظام بانكداري اسلامي است.
وي در پايان گفت: مجموعه نظام بانكي كشور نيازمند توجه ويژه مسئولان است چرا كه توسعه كشور و تاسيسات اقتصادي نيازمند منابع بانكي است. ما اگر بخواهيم به تورم تك رقمي برسيم نياز داريم انضباط مالي و پولي خود را با قدرت اجرا كرده و با استمرار ادامه دهيم و اميدوارم همه ما دست در دست يكديگر كشور را به سوي پيشرفت و تحولات مثبت اقتصادي به پيش ببريم.
قبل از سخنان معاون اول رئيس جمهور، رئيس كل بانك مركزي طي سخناني از حمايت‌هاي معاون اول محترم رئيس جمهور از سيستم بانكي قدرداني كرد.
 مديران عامل بانك‌هاي ملي، سپه، كشاورزي، پاسارگاد و سينا نيز در ميزگرد تخصصي نكاتي را در مورد موانع و عملكرد بانكداري بدون ربا ايراد كردند. دكتر عبدالناصر همتي مديرعامل بانك ملي ايران طي سخناني اظهار داشت: با شرايط تورمي كه در كشور وجود دارد و طبيعتاً مسائل و مشكلاتي كه از تورم ناشي مي‌شود باعث مي شود اجراي كامل بانكداري اسلامي با مشكلاتي مواجه شود و همه ما به اين باور رسيده‌ايم كه براي حل اين مشكلات به تحولات اساسي نيازمنديم.
وي گفت: سیاست های متناقض که هر چند وقت یک بار به سیستم بانکی ابلاغ شد، قانون بانکداری بدون ربا را كه قرار بود آزمايشي باشد به قانون دائمی تبدیل کرد و 31 سال است که براساس قانون موقتی که قرار بود اصلاح شود، اما با همان اشکالات در حال اجرا است.
همتی تصریح کرد: ما فاصله زیادی با بانکداری اسلامی داریم، زیرا قرار بود بانکداری بدون ربا مقدمه ای برای بانکداری اسلامی باشد. قرار بود بانک های تجاری عقود مبادله‌ای و بانک های تخصصی عقود مشارکتی را مورد توجه قرار دهند، اما هم اکنون به دلیل شرایط اقتصادي، بانک های تجاری به سمت عقود مشارکتی رفته‌اند.
وي با بيان اينكه قانون بانكداري بدون ربا دچار اشكالات جدي است گفت: اشكالات سيستم بانكي بسيار زياد است و اميدوارم اين همايش مقدمه‌اي براي طرح مسائل جدي و اساسي در حوزه بانكداري بدون ربا و بانكداري اسلامي شود و براي حل مشكلات فعلي راهكارهايي را بيانديشيم و همه ما و صاحب نظران فارغ از هياهوي رسانه‌اي و به طور كاملاً كارشناسانه به ارائه نظرات خود بپردازيم.

 

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

 
 
 
کد امنیتی
 

تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بانک ملّی ایران محفوظ می باشد.
Bank Melli Iran - Copyright © 2019 RSS