تسهیلات ارزی (کوتاه مدت و میان مدت)

سه شنبه 19 تير 1397
انواع تسهیلات کوتاه  و میان مدتی که در قالب اعتبار اسنادی اعطا می گردد عبارتند از تسهیلات اعتباری خارجی میان مدت فاینانس، خطوط اعتباری کوتاه مدت ریفاینانس، تسهیلات میان مدت صندوق توسعه ملی و تسهیلات ارزی کوتاه یا میان مدت با استفاده از منابع ارزی بانک ملی ایران با استفاده از شبکه گسترده کارگزاری در داخل و خارج از کشور آمادگی دارد تا در شرایط مختلف و با استفاده از ظرفیت های موجود، طرح های پیشنهادی مشتریان را در چارچوب ضوابط و مقررات عمومی و اختصاصی هر یک از تسهیلات بررسی و راهنمایی های لازم را در این زمینه ارائه نماید. متقاضیان می توانند برای کسب راهنمایی بیشتر در این زمینه به شعب منتخب بانک مراجعه نمایند.

تسهیلات اعتباری خارجی میان مدت فاینانس
این تسهیلات در قالب انعقاد قراردادهای کلان مالی بین بانک ملی ایران و برخی بانک های سایرکشورها، به منظور اجرای طرح ها و پروژه های عظیم و اولویت دار کشور به وزارت خانه ها، سازمان ها، شرکت ها و موسسات دولتی و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی اعطا می شود.
بازپرداخت اصل و سود متعلقه معمولاً 5 ساله و با اقساط با فواصل زمانی 6 ماهه انجام می پذیرد.

خطوط اعتباری کوتاه مدت بین بانکی (ریفاینانس)
این تسهیلات بر اساس قرارداد منعقده مالی بین بانک ملی ایران و برخی کارگزاران سایر کشورها به منظور واردات کالاهای اساسی و ضروری با سررسید حداکثر یک ساله به متقاضیان واجد شرایط اعطا می شود.

تسهیلات صندوق توسعه ملی
این تسهیلات به اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی، شرکت های تعاونی و خصوصی ثبت شده در ایران وبنگاه های اقتصادی متعلق به موسسات عمومی غیردولتی دارای اهلیت اعطا می شود که مطابق اساسنامه خود فعالیت می کنند و به لحاظ مقررات بانکی منعی برای دریافت تسهیلات بانکی ندارند. با توجه به این که منابع صندوق توسعه ملی جزو منابع ملی و اموال عمومی بوده و اعطای تسهیلات از محل آن با هدف سرمایه گذاری های مولد صورت می گیرد، لذا منابع مذبور برای بکارگیری در طرح ها و فعالیت های دارای اولویت اعطا می گردد.

تسهیلات از محل منابع ارزی بانک
این تسهیلات با رعایت حداکثر میزان منابع قابل اعطا در هر مقطع زمانی، به صادرکنندگان، واردکنندگان و تولیدکنندگان بابت صادرات و واردات کالا ویا خدمات در چارچوب ضوابط و مقررات مربوط و پس از اعتبار سنجی متقاضیان قابل اعطا می باشد."تعداد بازدید: 15111


تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بانک ملّی ایران محفوظ می باشد.
Bank Melli Iran - Copyright © 2020 rss mail