سرمایه گذاری بلند مدت

  سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت چیست؟


اگر مقداری پول دارید که در کوتاه‌مدت به آن نیاز ندارید و به‌دنبال راهی برای حفظ ارزش پول خود و سرمایه‌گذاری آن هستید، ما پیشنهادهای متنوعی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت سرمایه شما داریم. با پس‌انداز پول خود در یک سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت، سرمایه خود را برای مدتی مشخص (حداقل یک سال) سپرده‌گذاری کرده و سود روزشمار آن را به انتخاب خود در یکی از مقاطع سالانه دریافت ‌کنید.

سپرده سرمایه‌گذاری بلند مدت بانک ملی ایران سپرده‌ایست که براساس آن اشخاص حقیقی یا حقوقی می توانند سرمایه ثابتی را به منظور دریافت سود تا مدت زمان مشخصی به بانک بسپارند و بانک با اخذ وکالت از مشتری، این سپرده‌ها را در فعالیت‌های اقتصادی مجاز سرمایه‌گذاری کرده و سود حاصل از سرمایه‌گذاری را پس از کسر حق‌الوکاله به وی پرداخت نماید.

این حساب برای چه کسانی مناسب است؟ این حساب برای شما مناسب است اگر:

1- برای حفظ و افزایش میزان اندوخته خود به دنبال یک سپرده آسان و پرسود هستید.

2- به دنبال سرمایه گذاری با ریسک کمتر و سود بیشتر هستید.

3- سرمایه خود را در فعالیت های پایدار و بلندمدت به کار می‌بندید.

  شرایط و مقررات مربوط به افتتاح حساب سپرده سرمایه گذاری بلند مدت

چگونه می‌توان افتتاح حساب کرد؟
هر شخص حقیقی که به سن 18 سال تمام رسیده باشد و همچنین اشخاص حقوقی می توانند با رعایت شرایط سنی و ارائه مدارک هویتی به نام خود در بانک و تکمیل و امضای فرم های مورد نظر حساب سپرده سرمایه گذاری بلند مدت افتتاح نمایند.
افتتاح حساب بلند‌مدت برای اشخاص حقوقی به‌وسیله صاحبان امضاء مجاز، به شرط پیش بینی در اساسنامه و برای اتباع خارجی مقیم ایران که دارای گذرنامه و اجازه اقامت معتبر یا کارت شناسایی معتبر می‌باشند، بلا‌مانع است.

حداقل مبلغ افتتاح سپرده و حداقل زمان چقدر است؟
شما می‌توانید با حداقل 500.000 ریال یک سپرده بلندمدت افتتاح کنید. مبالغ لازم برای افتتاح این نوع سپرده بر مبنای ضرایبی از مبالغ تعیین شده (000ر100 ریال) به صورت چندین فقره در یکبرگ صادر می گردد. شما می‌توانید بعد از تنها یک ماه از افتتاح حساب، اولین سود خود را دریافت کنید. در پایان هر ماه (ماه شمار) نیز سود سپرده شما به حسابی که معرفی کرده اید واریز می‌شود.

نرخ سود و نحوه محاسبه سپرده چگونه است؟
نرخ سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلند مدت یک‌ساله در حال حاضر 20.5 درصد است، که با نرخ علی‌الحساب محاسبه می گردد. سود علی‌الحساب ماهانه با استفاده از فرمول زیر محاسبه و هر ماه به حسابی که سپرده‌گذار تعیین نموده است واریز خواهد شد.
حداقل مدت زمان لازم جهت تعلق سود برای اولین بار یک ماه می باشد.

حداقل مبلغ براى افتتاح سپرده

حداقل مبلغ برای تعلق سود

نرخ سود سپرده (درصد یکساله)

نرخ سود سپرده (درصد دو ساله)

500.000 ریال

500.000 ریال

20.5 درصد

21.5 درصد
بیشتر بدانیم:  

1- نرخ سود سپرده های بلند مدت یک ساله جدید  با نرخ 20.5 درصد تعیین می گردد.
2- نرخ سود سپرده های بلند مدت دو ساله جدید  با نرخ 21.5 درصد تعیین می گردد.
3-نرخ سود سپرده های بلند مدت سه ساله جدید  با نرخ 22.5 درصد تعیین می گردد.
4- ضوابط حاکم بر سپرده های موجود (سپرده های مفتوحه قبل از تاریخ 1399/04/30) تا سررسید طبق قرارداد به قوت خود باقی می باشد.
5- مبلغ سپرده‌گذاری شده در طول دوره سپرده‌گذاری قابل افزایش نبوده، ولی به شکل ضرایبی قابل برداشت است.
6- این نوع سپرده‌ها به پدر، مادر و فرزندان قابل انتقال است.
7- در موعد سررسید، در صورت عدم دریافت دستور کتبی از سوی سپرده‌گذار، برای دوره‌های بعدی متناوباً با شرایط روز، قابل تمدید می باشد.
8- شما می‌توانید این سپرده را به‌صورت مشترک افتتاح کنید.
9- شما مشتری گرامی می توانید  با حضور در هر یک از شعبه های بانک اقدام به افتتاح سپرده سرمایه گذاری بلند مدت نمایید.
10- اگر در زمان سررسید سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت خود، برای بستن یا تغییر نوع سپرده به شعبه مراجعه نکنید، درصورت تشخیص بانک سپرده به‌طور خودکار، با مدت مشابه دوره قبل و با شرایط و نرخ‌های جدید تجدید خواهد شد.
11- در صورت بسته شدن قبل از موعد ما به التفاوت سودهای علی الحساب پرداختی تا سودهای استحقاقی از مشتری اخذ و یا به مشتری پرداخت می شود.

شما می‌توانید برای آگاهی بیشتر به یکی از شعبه‌های بانک ملی ایران مراجعه فرمایید و یا با کارشناسان واحد ارتباط مردمی ما در تمامی ساعات شبانه‌روز و ایام هفته با خطوط ویژه تلفن 64140-021 و 66733880-021  تماس حاصل فرمایید و نقطه نظرات، پیشنهاد‌ها، انتقادات و یا سؤالات خود را با کارشناسان این بانک در میان گذاشته و از مشاوره تلفنی نیز بهره‌مند شوید.تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بانک ملی ایران محفوظ می باشد.
Bank Melli Iran - Copyright © 2023 rss mail