شبا، شماره حساب بانکی ایران

بیشتر بدانیم!

شماره حساب بانکی بین‌المللی که مخفف International Bank Account Number (شماره حساب بین‌المللی بانک) می‌باشد و به اختصار IBAN گفته می‌شود، یک استاندارد بین‌المللی برای شناسایی حساب‌های بانکی می‌باشد. این استاندارد فرمت‌های مختلفی در کشورهای مختلف دارد. معمولاً از این کد هنگام واریز پول با واحد یورو به بانک‌های کشورهای اروپایی استفاده می‌شود. از 11 دی ماه 1385 «اول ژانویه سال ۲۰۰۷ میلادی» بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، استفاده از این کد را برای حواله‌های ارزی اجباری کرده است.

شبا یا شماره حساب بانکی ایران بمنظور تسهیل و استاندارد سازی مبادلات بین بانکی و بین المللی بانک های کشور، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با استاندارد ISO 13616 تعریف و تبیین شده است و بزودی در تمام سامانه‌های پرداخت بین بانکی منحصراً از این نوع شماره حساب استفاده می‌شود. هر شماره حساب بانکی ، قابل تبدیل به یک شماره حساب شبا می‌باشد. صفحه شماره حساب شبا در دیگر بانک‌ها نیز درگاهی برای دسترسی سریع شما می‌باشد.


كاربران گرامی می‌توانند شماره شبا مرتبط با حساب خود را از طریق روش‌های زیر دریافت کنند: درحال حاضر این سرویس جهت حساب‌های متمركز «سیبا» فعال می‌باشد. شماره حساب‌های متمركز «سیبا» 13 رقمی می‌باشند.

دریافت شناسه شبا از طریق تلفن گویای 09622 دریافت شناسه شبا، از طریق تلفن گویای 09622 و با ورود کلید شماره 5 مهیا گردید.

دریافت شناسه شبا از طریق پیامکبه منظور دریافت شناسه شبا از طریق پیام کوتاه لازمست یک پیام کوتاه در قالب زیر از سوی متقاضی به شماره 20008018 ارسال گردد. به محض ارسال نیز پاسخ به همراه کد شبای درخواستی برای مشتری بصورت پیام کوتاه ارسال می‌شود.

برای دریافت کد شبای حساب سپرده شماره حساب سیبا + فاصله + عدد صفر «0 0301436204006»

برای دریافت کد شبای حساب تسهیلات شماره حساب سیبا + فاصله + عدد یک «1 0301436204006»

تبدیل گروهی شماره حساب‌های بانک ملی به شبا

تبدیل شماره حساب بانكی ملی به شبا

تبدیل شماره حساب شبا به شماره حساب بانك ملی

دریافت شناسه شبا حسابهای خزانه، دستگاه‌های دولتی و بانك‌ها نزد بانك مركزی


تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بانک ملّی ایران محفوظ می باشد.
Bank Melli Iran - Copyright © 2019 RSS