نشان بانک

«نشان بانک» نخستین شعبه دیجیتال بانک ملی ایران است؛ که رویای انجام تمامی خدمات بانکی بصورت غیرحضوری را تحقق بخشیده است

مشتریان شعب دیجیتالی (نشان بانک) می‌توانند با ثبت امضای الکترونیک از این پس برای هیچ کاری حتی امضا کردن نیز به شعب مراجعه نکنند.

پرداخت تسهیلات(کاملا غیر حضوری و بدون ضامن) ، افتتاح حساب(حتی برای اولین بار در بانک ملی ایران)، دریافت کارت هدیه ، صدور دسته چک، تمام خدمات مبتنی بر کارت و حتی مسدودی کارت و همچنین اخذ مشاوره بانکی و پرسش و پاسخ هایی که قبلا براش تا شعبه باید می رفتید و یا ساعتها پشت تلفن منتظر ارتباط با کارشناس می شدید همه در نشان بانک به راحتی در دسترس شماست .

گام نخست؛ امضای دیجیتال یا الکترونیک

بیشتر خدمات بانکی که در سایر اپلیکیشن های بانکی قابل انجام نبودند بخاطر نیاز هویت سنجی و اخذ امضای تایید شده از شما بود .

پس برای احساس تمایز نشان بانک با سایر اپلیکیشن ها اول از همه گواهی امضاتون رو ثبت و هویت سنجی مجازی خود را انجام دهید .

با ورود به سرویس گواهی امضا و ورود کد ملی، سریال پشت کارت ملی و تاریخ تولد، اخذ عکس سلفی و ورود اطلاعات تکمیلی شامل استان، شهر، آدرس محل سکونت، کد پستی، تلفن ثابت، به راحتی صاحب امضای الکترونیک شوید .

نکته 1 : چنانچه برای دریافت کارت ملی جدید درخواست داده اید و هنوز کارت ملی جدید برای شما صادر نشده است، می توانید کد پیگیری خود را در قسمت مربوط به کارت ملی درج کنید و مراحل ثبت نام را کامل کنید.

نکته 2: جهت تعریف امضا الکترونیک حتما باید شماره تلفن همراه شان به نام شخصی خودشان باشد تا بتوانند گواهی امضا الکترونیک را دریافت کنند.

با ثبت امضای الکترونیک به راحتی از سایرخدمات شعبه دیجیتال ( نشان بانک ) بهره مند شوید

افتتاح حساب

با فراهم شدن احراز هویت و گواهی امضای الکترونیک و مدیریت اوراق و اسناد تجاری دیجیتالی برای نخستین بار، امکان افتتاح حساب غیرحضوری در سرویس نشان بانک فراهم شد و کاربران و مشتریان بانک ملی ایران می توانند پس از افتتاح حساب آنی و راحت، خدمات بانکی خود را دریافت کنند.

نشان اعتباری

گرفتن تسهیلات بدون تردد در شعبه و بدون ضامن یک اتفاق بسیار خوشحال کننده است . در نشان بانک شما می توانید از طرق مختلف اعم از سهام عدالت و یا زرنشان از این اتفاق خوشایند بهره مند شوید .

کاربرانی است که سهام عدالت دارند و این سهام نیز در بانک ملی ایران است؛ در این حالت میتوانید سهام عدالت خود را وثیقه قرار داده و به کمک آن تا سقف 10 میلیون تومان وام به صورت کارت اعتباری دریافت کنید.

بانک ملی امکانی فراهم نموده تا دارندگان سهام عدالت بتوانند با وثیقه قرار دادن سهام عدالت خود در این بانک، کارت اعتباری مجازی دریافت و بوسیله آن از فروشگاه های طرف قرارداد بانک ملی همچون فروشگاه‌های رفاه، وین مارکت، پاکشوما و شبکه فروشگاه های طرف قرارداد ملی بازار استفاده کرد.

درج کد ملی، کد امنیتی، قبول شرایط اولیه و ابطال تمبر، ثبت کد پیامک شده به تلفن همراه (این کد به شماره همراه اعلام شده در سامانه سهام عدالت ارسال می شود)، تایید اطلاعات، تایید دو قرارداد درخواست توثیق سهام عدالت و سفارش فروش/قرارداد مرابحه صدور نشان اعتباری نشان و در نهایت وارد کردن مجدد کد امنیتی از جمله مراحلی است که باید برای استفاده از این خدمات طی و تکمیل شود.شما می توانید در منوی گزارشات گردش کارت اعتباری مختص این وام را هم مشاهده کنید.

تسهیلات کرونایی

سرویس اعطای تسهیلات به صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک از طریق میسر شده است. افراد واجد شرایط می توانند با مراجعه به قسمت ثبت نام تسهیلات کرونا در این اپلیکیشن و با ورود کد ملی و کد کارگاه و همچنین امضا الکترونیک فرمها و قرارداد تسهیلات کرونا، درخواست خود را ثبت کنند.

پس از تائید مدارک و انجام رویه های بانکی، مبلغ تسهیلات به حساب شخص واریز میگردد. نکته مهم اینکه افراد واجد شرایط باید قبلا در سامانه کارا ثبت نام نموده و اطلاعات آنها به تائید آن سامانه رسیده باشد.

پرداخت اقساط تسهیلات

کاربران در این خدمت، اقساط تسهیلات خود را از محدوده مبلغی در بازه 100.000 ریال تا 20.000.000 ریال پرداخت کنند اما باید توجه داشته باشند که جهت استفاده از این سرویس باید اطلاعات هویتی صاحب کارت (حساب) بانک مبدا با مالک سیم کارت یکسان باشد.

زرنشان

کاربر در ابتدا بایستی به منظور مشخص شدن ارزش طلای خود به یکی از شعب بانک کارگشایی مراجعه کند، در مرحله بعد وارد سرویس نشان بانک شده و بعد از تعریف امضای دیجیتال خود وارد منوی زرنشان شود و در خواست خود را با توجه به کد ملی اعلام شده در شعبه ، ثبت کند.

در این سرویس 2 مدل تسهیلات قابل ارائه به کاربران است:

اعطای وام قرض الحسنه در قبال ترهین طلای ساخته شده و جواهرات تا سقف فردی 20 میلیون ریال و باز پرداخت یکساله در مقابل 30 گرم طلای ساخته شده

اعطای تسهیلات جعاله رفع احتیاجات ضروری در قبال ترهین طلای ساخته شده و جواهرات تا سقف فردی 200 میلیون ریال و باز پرداخت یکساله و کارمزدهای مربوطه در مقابل 100 گرم طلای ساخته شده است

در صفحه اول بایستی فیلدهای زیر توسط کاربر تکمیل شود:

  • نیازمندی
  • مبلغ
  • نوع تسهیلات
  • انتخاب شعبه کارگشایی دریافت تسهیلات

کاربر در این مرحله درخواست خود را ثبت می‌کند.

در مرحله بعد کاربر تایید اطلاعات شخصی و تسهیلات خود را می‌دهد.

کاربر در اینجا امضای دیجیتال خود را ثبت کرده و تایید نهایی را دریافت خواهد کرد.

کارت هدیه

کاربران در ابتدا وارد منوی کارت هدیه می شود و بر روی گزینه ایجاد کارت هدیه جدید کلیک می کند که مراحل آن به شرح زیر است:

  • مبلغ کارت هدیه و مناسبت کارت هدیه را انتخاب می‌کند.کاربر طرح روی کارت را انتخاب می کند.
  • کاربر طرح روی کارت را انتخاب می کند.
  • کاربر متن دلخواه را ثبت می کند / فونت و رنگ متن را نیز انتخاب می کند.
  • کاربر وارد صفحه پرداخت شده و با کارت بانکی خود پرداخت را انجام میدهد.
  • کاربر می تواند کارت خریداری شده را برای دیگران از طریق شبکه های اجتماعی مانند واتس آپ ارسال کند و یا برای دریافت کارت فیزیکی به کیوسکهای صدور کارت هدیه بانک ملی مراجعه نماید.

باجه آنلاین

اگر سوال بانکی داشتید قطعا اپلیکیشن های بانکی نمی توانند کمکی به شما بکنند.

پس یا باید با سختی به شعبه مراجعه کنید یا ساعتی را صرف تماس با مراکز ارتباط مردمی و مشاوره بانک بکنید که این کار صبر و حوصله زیاد می خواد.

در شعب دیجیتال بانک به این نیاز شما هم فکر شده است .

با باجه آنلاین نشان بانک پاسخ سوالات خود را حداکثر در نیم ساعت دریافت کنید

اگه قبل از این برای گرفتن استعلام چکی که بهتون داده بودن ، صورتحساب ، گواهی تمکن مالی و یا تغییر در حساب هاتون راهی بجز رفت به شعبه نداشتید در شعب دیجیتال ( نشان بانک ) همه اینها و دهها خدمت دیگر برای شما لحاظ شده است با سایر خدمات نشان بانک آشنا شوید .

استعلام وضعیت چک

با استفاده از این سرویس می‌توان تاریخچه ای از چک که شامل تاریخ، ساعت صدور، مبلغ و وضعیت چک است را مشاهده کرد که برای استفاده از این سرویس باید علاوه بر وارد کردن شماره حساب بانک ملی و کدملی، شماره چک را نیز درج کرد.

تمکن مالی

به کمک این سرویس ، تمکن مالی آنلاین شماره حساب درخواستی ، ارائه می شود و با درج شماره حساب بانک ملی، کدملی و وارد کردن بازه زمانی مد نظر می توان از این سرویس استفاده کرد.

حساب ترجیحی

کاربران می توانند به کمک این سرویس با وارد کردن شماره کارت بانک ملی و کد ملی خود لیست حساب‌های بانک ملی متصل به کارت بانکی خود را مشاهده کنند.

صورتحساب ارزی

کاربران می توانند در این خدمت، صورت‌حساب ارزی خود را برای هر بازه دلخواه مشاهده کنند.

صورتحساب تسهیلات

می توان در این خدمت، ریز صورتحساب تسهیلات خود را برای هر بازه دلخواه مشاهده کرد.

صورتحساب ریالی

در این خدمت، ریز صورتحساب ریالی برای هر بازه زمانی دلخواه قابل رویت خواهد بود.

کارت به کارت

در حال حاضر سرویس کارت به کارت از مبدا بانک‌ها و موسسات مالی، سامان، صنعت و معدن، صادرات، رفاه، پست بانک ایران، ملل، سپه، سرمایه، پاسارگاد، پارسیان، نور، ملت، توسعه صادرات، توسعه، تجارت، سینا، شهر، انصار، خاورمیانه، کشاورزی، ایران زمین، توسعه تعاون، قوامین، اقتصاد نوین و آینده به مقصد تمامی بانک‌های عضو شبکه شتاب امکان‌پذیر است.

کاربران با این سرویس می‌توانند به سادگی و در عرض چند ثانیه با موبایل خود، به کارت بانکی دیگران پول انتقال دهنده و با وجود این سرویس دیگر نیازی به مراجعه حضوری به دستگاه های کارتخوان برای انتقال وجه را نیست.

موجودی کارت

با این خدمت، می توان براحتی با وارد کردن شماره کارت و اطلاعات بانکی شامل: cvv2 ، تاریخ انقضا و رمز یکبار مصرف، موجودی حساب خود را مشاهده کرد.

اطلاعات حساب

کارابران در این خدمت با وارد کردن شماره مشتری بانک ملی (این شماره در سامانه بام نیز قابل رویت است)، لیست حساب‌های مربوط به خود را مشاهده می کنند.

نرخ آنلاین ارز

یکی از قابلیت های سرویس نشان بانک مشاهده نرخ آنلاین ارز است و شما می توانید در این خدمت، با کلیک بر روی گزینه بروزرسانی نرخ خرید و فروش 14 ارز رایج دنیا را در هر زمان از شبانه روز مشاهده کنید.

استعلام شبا

برای دریافت و مشاهده شماره شبای خود جهت انجام امور بانکی در این خدمت سرویس نشان بانک کافیست که شماره حساب بانک ملی خودتان را وارد کنید.

ساپتا

کاربر به کمک این سرویس می تواند تمام پیامکهای (واریزی و برداشت) مربوط به کارتهای بانک ملی خود رامشاهده نماید.

برای این سرویس بایستی کدملی شماره تلفن همراه کاربر (شماره تلفنی که کاربر با آن را رجیستر کرده است) با شماره ملی صاحب کارت یکسان باشد.

مسدودی کارت

کاربران در این خدمت با وارد کردن کد ملی و اطلاعات شماره کارت می توانند در خواست مسدودی کارت خود را ثبت نماید. در این حالت کارت بانک ملی مشخص شده باطل می‌شود.

صورتحساب کارت

کاربر با وارد کردن کدملی و مشخصات کارت بانکی خود ، 10 گردش آخر شماره کارت بانک ملی خود را مشاهده میکند.

سوالات متداول

بله، تمام کاربرانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند می توانند از این روش استفاده کنند و کاربرانی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند با توثیق سهام موجود در پرتفوی خود می توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام نمایند.

خیر، کاربرانی که از روش مستقیم نیز استفاده کرده اند می توانند با توثیق قراردادن سهام خود از این تسهیلات بهره مند شوند. کاربری که روش مستقیم را انتخاب کرده، می تواند معادل 50 % از سهام موجود در پرتفوی خود حداقل مبلغ 1 میلیون تومان و حداکثر 50 میلیون تومان تسهیلات دریافت کند.

کاربر بایستی در ابتدا ایوا را از طریق ارسال عدد 1 به 2000444 نصب کرده وارد منوی نشان بانک شود و بعد از ثبت امضای دیجیتال خود را انجام دهد، سپس در خواست خود را در سرویس نشان اعتباری ثبت نماید.

در صورتی که کاربر در هر ماه از کارت اعتباری مجازی خود استفاده کند، صورت حساب ایشان در بازه زمانی 30 روزه صادر و کاربر 6 روز زمان برای بازپرداخت آن دارد. در غیر این صورت می تواند تسهیلات خود را با نرخ 18% و در بازه زمانی 36 ماهه پرداخت نماید.

کاربر می تواند معادل 50% از سهام خود را حداقل 1 میلیون تومان و حداکثر 50 میلیون تومان تسهیلات دریافت کند.

تهران – البرز - قزوین - سمنان - کهگیلویه و بویراحمد - هرمزگان

در این روش همه استانها می توانند از تسهیلات نشان اعتباری استفاده کنند.

حداکثر بعد از 72 ساعت که کاربر درخواست موفق خود را در سرویس نشان اعتباری ثبت کرده باشد ، کارت مجازی اعتباری کاربر صادر و شارژ خواهد شد.

در حال حاضر این کارت در فروشگاههای طرف قرارداد با بانک ملی نظیر وین مارکت، فروشگاه رفاه قابل استفاده میباشند.

خیر ، این کارت فقط به صورت مجازی صادر و شارژ می شود.

به دلیل محدودیت ساعت کاری بازار سرمایه ، این سرویس نیز از ساعت 8 الی 14 روز کاری شنبه تا چهارشنبه قابل بهره برداری می باشد.

کاربر می تواند با مراجعه به منوی کارت اعتباری سرویس نشان بانک ، بازپرداخت اقساط خود را انجام داده و گزارشات مربوطه را مشاهده نماید.

اگر کاربری سهام عدالتش در بانکی غیر از بانک ملی باشد، می تواند از این تسهیلات استفاده نماید فقط باید در بانک ملی یک حساب داشته باشد. بایستی مشتری بانک ملی باشد، اگر کاربر هیچ حسابی در بانک ملی نداشته باشد ، می تواند با مراجعه به سرویس افتتاح حساب در منوی نشان بانک اپلیکیشن ایوا، به صورت غیر حضوری در ابتدا افتتاح حساب انجام داده و بعد از ثبت امضا دیجیتال خود در سرویس نشان بانک از خدمت نشان اعتباری جهت توثیق سهام عدالت خود استفاده نماید.

کاربر برای استفاده از این سرویس نیاز است در سامانه سجام به آدرس اینترنتی sejam.irاحراز هویت شده باشد.

ارزش سهام عدالت کاربر می بایست حداقل بیست میلیون ریال باشد تا بتوانید تسهیلات به ارزش حداکثر نیمی از مبلغ آن را دریافت نماید.