سامانه معاملات آنلاین بورس

  معرفی سامانه

با توجه به ضرورت معاملات مجازی و حذف و رفت وآمد، بانک ملی ایران در راستای استقرار بانکداری الکترونیکی امکان خرید سهام بورس و اوراق بهادار را به صورت الکترونیکی ایجاد نمود.
براین اساس مشتریان با مراجعه به شرکت های کارگزاری بورس (درحال حاضر شرکت های کارگزاری بانک ملی و کارگزاری مفید) و درخواست برقراری ارتباط برخط به منظور انجام معامله به صورت الکترونیکی، نسبت به تکمیل فرم ها، قراردادها و معرفی حساب خود اقدام خواهند نمود.
به منظور انجام مراحل پذیرش، فرم درخواست استفاده ازخدمات ویژه معاملات بورس (نمونه پیوست) در دو نسخه ممهور به مهر شرکت ازسوی شرکت های کارگزاری دراختیار مشتری قرار داده خواهد شد و مشتری پس از تکمیل فرم مذکور، می بایست هر دو نسخه را صرفاً به شعبه افتتاح کننده حساب ارائه نماید. 

  مراحل انجام کار:


1-    مراجعه به شرکت های کارگزاری بورس (درحال حاضرشرکت کارگزاری بانک ملی ایران ) 
2-    تکمیل فرم ها، قراردادها و معرفی شماره حساب در کارگزاری
3-    تکمیل فرم درخواست استفاده از خدمات ویژه معاملات بورس در کارگزاری
4-    مراجعه به شعبه افتتاح کننده حساب و ارائه فرمهای تکمیل شده در کارگزاری به شعبه ( در صورت درخواست استفاده از کارگزاری این فرم  جداگانه باید تکمیل گردد.) جهت تأیید
5-    تحول فرم تأیید شده توسط شعبه به کارگزاری مربوطه و دریافت کد کاربری و کلمه عبور


پس از انجام مراحل فوق، مشتری می تواند با کد و رمز مربوطه از طریق سایت کارگزاری اطلاعات بازار را در ساعت معاملاتی به صورت لحظه ای مشاهده و تعدادی از سهام موردنظر خود را در دسته های مختلف درخواست و همزمان تغییرات بازار را درخصوص این سهام به صورت لحظه ای مشاهده نماید.
با ارسال سفارش مشتری از طریق رایانه به سامانه کارگزاری، به صورت لحظه ای با سیستم متمرکز بانک ارتباط برقرار می شود و معادل وجه خرید، در حساب مشتری مسدود و به محض خرید، وجه مسدود شده به حساب کارگزار واریز می شود. پس از اتمام مراحل فوق، سفارش به سامانه معاملات بورس تهران یا فرابورس ایران وارد می شود و نتیجه به اطلاع مشتری می رسد.

 


  مخصوص کارکنان:‌

دستورالعمل شماره 9927/2/1289 مورخ پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بانک ملی ایران محفوظ می باشد.
Bank Melli Iran - Copyright © 2023 rss mail