سامانه معاملات آنلاین بورس

  معرفي سامانه

با توجه به ضرورت معاملات مجازی و حذف و رفت وآمد، بانک ملی ایران در راستای استقرار بانکداری الکترونیکی امکان خرید سهام بورس و اوراق بهادار را به صورت الکترونیکی ایجاد نمود.
براين اساس مشتريان با مراجعه به شركت هاي كارگزاري بورس (درحال حاضر شركت هاي كارگزاري بانك ملي و كارگزاري مفيد) و درخواست برقراري ارتباط برخط به منظور انجام معامله به صورت الكترونيكي، نسبت به تكميل فرم ها، قراردادها و معرفي حساب خود اقدام خواهند نمود.
به منظور انجام مراحل پذيرش، فرم درخواست استفاده ازخدمات ويژه معاملات بورس (نمونه پيوست) در دو نسخه ممهور به مهر شركت ازسوي شركت هاي كارگزاري دراختيار مشتري قرار داده خواهد شد و مشتري پس از تكميل فرم مذكور، مي بايست هر دو نسخه را صرفاً به شعبه افتتاح كننده حساب ارائه نمايد. 

  مراحل انجام کار:


1-    مراجعه به شركت هاي كارگزاري بورس (درحال حاضر شركت  کارگزاری بانک ملی  درخواست برقراري ارتباط برخط.
2-    تکمیل فرم ها، قراردادها و معرفي شماره حساب در کارگزاری
3-    تکمیل فرم درخواست استفاده از خدمات ویژه معاملات بورس در کارگزاری
4-    مراجعه به شعبه افتتاح کننده حساب و ارائه فرمهای تکمیل شده در کارگزاری به شعبه ( در صورت درخواست استفاده از کارگزاری این فرم  جداگانه باید تکمیل گردد.) جهت تأیید
5-    تحول فرم تأیید شده توسط شعبه به کارگزاری مربوطه و دریافت کد کاربری و کلمه عبور


پس از انجام مراحل فوق، مشتري می تواند با کد و رمز مربوطه از طریق سایت کارگزاری اطلاعات بازار را در ساعت معاملاتی به صورت لحظه اي مشاهده و تعدادي از سهام موردنظر خود را در دسته هاي مختلف درخواست و همزمان تغييرات بازار را درخصوص اين سهام به صورت لحظه اي مشاهده نمايد.
با ارسال سفارش مشتري از طريق رايانه به سامانه كارگزاري، به صورت لحظه اي با سيستم متمركز بانك ارتباط برقرار مي شود و معادل وجه خريد، در حساب مشتري مسدود و به محض خريد، وجه مسدود شده به حساب كارگزار واريز مي شود. پس از اتمام مراحل فوق، سفارش به سامانه معاملات بورس تهران يا فرابورس ايران وارد مي شود و نتيجه به اطلاع مشتري مي رسد.

 

نمونه فرم شرکت کارگزاری بانک ملی ایران

  مخصوص كاركنان:‌

دستورالعمل شماره 9927/2/1289 مورخ پنجشنبه 29 ارديبهشت 1390 

دستورالعمل سامانه معاملات آنلاین بورس


تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بانک ملی ایران محفوظ می باشد.
Bank Melli Iran - Copyright © 2021 rss mail